Blogger Widgets Blogger Widgets

Książki

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

[Wiola]

 Witajcie po słonecznym, wiosennym wekkendzie. Czy wiecie, że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Książki? Czy lubicie czytać, znajdujecie na to czas ?
Ja kocham książki, kiedyś byłam molem książkowym, niestety teraz ciężko wygospodarować czas na czytanie, doba chyba jest zbyt krótka.  Staram się jednak przeczytać choć jedną książkę w miesiącu. Synów też zachęcam do czytania, razem chodzimy do biblioteki.
Ze zgrozą stwierdzam, że w dobie komputerów, internetu dzieci czytają coraz mniej, obawiam się jak dalej tak pójdzie to za 20 lat nie będą wiedzieli jak wyglądają prawdziwe papierowe książki. Nie jestem przeciwniczką audiobooków, lepsze takie książki niż żadne aczkolwiek moim zdaniem nic nie zastąpi słowa pisanego. Czytajmy, dzieci najlepiej uczą się przez naśladownictwo !!!

3 komentarze:

  1. Ja uwielbiam czytać, ale ostatnio nie mam czasu i książkę wymieniłam na szydełko...Jednak miłość do robótek ręcznych wygrała z czytaniem książek.
    Najczęściej czytałam Robina Cooka ale teraz zmieniłam kategorię i czytamy sobie z córcią książeczki pełne obrazków :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witajcie :) Udało mi się do Was na moment wpaść . Widzę , że Wiola radzi sobie coraz lepiej . Życzę powodzenia i postaram się za jakiś czas wrócić. Chciałam też powiedzieć , że nagroda dla Katasyna już dawno powinna być u niej . Czy jest ?
    Ania

    OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)