Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] DBAJKI.PL

wtorek, 21 lutego 2012

Witajcie :)
We współpracy , oraz dzięki uprzejmości wydawnictwa dbajki.pl miałam wraz ze swoimi dziećmi możliwość przetestowania zestawu składającego się z książek:
- "Domonoś , Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy"
- "Blogowe dbajki" .
Oto recenzje :


"DOMONOŚ , ODLOTKA I INNE DZIWOLĄGI Z MOJEJ OKOLICY"


- TYTUŁ: Domonoś , Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy   
- AUTORZY : Jovanka Tomaszewska i Wojciech Kołyszko
- WYDAWNICTWO : dbajki.pl
- ILUSTRACJE : Wojciech Kołyszka
- WYMIARY: 22,5 cm x 21,5 cm (w zaokrągleniu)
- ILOŚĆ STRON: 30
- OPRAWA: miękka


Każda bajka z tej książki może być świetnym pretekstem , aby porozmawiać z dzieckiem o tym, co myśli , czuje oraz jakie są jego pragnienia. Zupełnie niepozorne dziwolągi ''żyją" w rzeczywistości - wyobraźni Naszych dzieci. Można by powiedzieć , że te na pierwszy rzut oka potworki są w pewien sposób uczuciami , myślami , pragnieniami dziecka. Dzięki tej cieniutkiej książeczce My - rodzice , wiemy , że możemy dowiedzieć się dużo o własnym dziecku jeśli uważnie będziemy słuchać jego fantazji... Książka ta ma za zadnie pobudzać wyobraźnię i empatię wszystkich czytelników niezależnie od płci czy wieku. Jednak ta książka ma jeszcze jedno ważne zadanie , mianowicie część dochodów ze sprzedaży tej książki przeznaczona jest na działalność Klubu Drabina Rozwoju Kobiet , który pomaga m.in. podopiecznym Domów Samotnej Matki i Dziecka. Przytoczę słowa Mari Seweryn : "Jestem ambasadorką Klubu , miejsca , które wspiera kobiety na kolejnych szczeblach rozwoju i ułatwia im łączenie ról życiowych. Wspomaga matki i ich dzieci , które z powodów najróżniejszych barier i ograniczeń nie mają szansy na realizację osobistych pragnień , którym trudniej rozwijać twórczą wyobraźnię . A przecież każdy ma prawo sięgać po spełnione życie ... " . Zapraszam na stronę klubu TU oraz zachęcam do kupna tej książki , ze względu na to jaka jest fantastyczna jak i na to , że WARTO POMAGAĆ ! 


"BLOGOWE DBAJKI"


- TYTUŁ: Blogowe dbajki
- WYDAWNICTWO: dbajki.pl
- ILUSTRACJE : Agnieszka Madaj i Dariusz Madaj
- WYMIARY: 24cm x 22,5cm (w zaokrągleniu)
- ILOŚĆ STRON: 58
- OPRAWA: twarda
- BAJKI W AUDIOBOOKU CZYTAJĄ: Maria Seweryn, Dorota Deląg, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś
- "Blogowe dbajki" dostępne są w salonach Empik


Moją recenzję tej książki postanowiłam zacząć od zacytowanego fragmentu wstępu , słów dr Mari Molickiej : "Dbajki to inny niż wszystkie podarunek . Tutaj , dorośli i dzieci , wyruszają w wyobrażony , fantastyczny świta , by się czegoś nauczyć o innych , przeżyć i zrozumieć siebie. Bajka - dbajka jest sposobem wspomagania rozwoju psychicznego dziecka , daje mu poczucie bezpieczeństwa , buduje zaufanie do innych i wpływa na poczucie własnej wartości. " . "Blogowe dbajki" jest to zbiór 19 najpiękniejszych blogowych dbajek wybranych w konkursie dla blogerów organizowanym przez Onet w partnerstwie z wydawnictwem dbajki.pl . Dziesięć z nich wydanych jest jako książka (w wersji papierowej) , a 9 kolejnych na audiobooku (w postaci słuchowiska). Pod postacią bohaterów każdej z bajek "schowane" są Nasze dzieci oraz ich problemy. Ilustracje są bardo ładne , aż chce się na nie patrzeć ! Kolorystyka , wzornictwo - wszystko jest przemyślane, dokładne - fantastyczne. Jeśli chodzi o sam audiobook - wspaniały skład lektorów . Olśniewająca tonacja głosu , słuchać tych bajek to przyjemność . Audiobook jest świetną alternatywą dla zmęczonego po całym dniu rodzica. Mama / tata włącza audiobook , siedzi przy dziecku aż uśnie , jednak nie czyta - jego głos odpoczywa. Serdecznie polecam zakup tej książki zarówno swojemu dziecku jak i na przykład bratanicy , siostrzeńcowi. Kupując tę książkę wspierasz Dom Samotnej Matki i Dziecka.


Za możliwość zrecenzowania tych książeczek dziękuję wydawnictwu DBAJKI !


Pozdrawiam
Ania :) 

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Zapewniam , że książki są ciekawsze od moich opinii :)

   Usuń
 2. Staram się codziennie choć kilka minut czytać dzieciom. Muszę zakupić te książeczki bo recenzja mnie zachęciła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się ! Książki są naprawdę fantastyczne i warte polecenia :)

   Usuń
 3. ja już tak od 8 lat z mężem na zmianę w dzień w dzień czytamy :-) i muszę powiedzieć że to nie tylko dobrze robi dla dzieci, ale i dla nas samych...słownictwo nam się poszerza i bardziej gadane mamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedną z tych książek posiadam i bardzo się dzieciakom podobała :)

  OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)