Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] Najtek i przyjaciele- Recenzja

środa, 29 sierpnia 2012

  Jakiś czas temu jak kilka innych blogów brałyśmy udział w kampanii edukacyjnej DryNites. W ramach tego jak zapewne wiecie zorganizowany był konkurs, w którym do wygrania był zestaw składający się mi.n. z płyty "Najtek i przyjaciele"...
  Tak się składa, że miałam okazję zapoznać się z nią, dlatego dziś postanowiłam podzielić się z Wami moją króciutką opinię na temat tej właśnie płyty.  Płyta ta składa się z dwóch części ("Błękitny Dinozaur" oraz "Labirynt")... a właściwie to trzech, bo trzecią częścią tej płytki jest kołysanka. 

  Głównym bohaterem bajek z tej płytki jest chłopiec o imieniu Najtek, który wyróżnia się wielkim sercem. Co więcej jest on świetnym przyjacielem ! Pomógł on kolegom i koleżanką ze swojej przedszkolnej grupy zrozumieć, że moczenie w nocy jest czymś na prawdę normalnym...

  Jest to moim zdaniem świetna płytka dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale także rodziców i opiekunek z przedszkola, ponieważ podpowiada ona także jak zareagować w przypadku takiej właśnie (bądź bardzo podobnej-można zaczerpnąć inspiracji) sytuacji. Przedszkolanką nie jestem (choć kiedyś chciałam nią być) jednak myślę, że z taką płytką powinna się zapoznać każdy opiekun dziecka w wieku takim jak główny bohater płytki - Najtek oraz jego koledzy i koleżanki.

  Płytka ta jak już pisałam jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej "Sucha noc. Śpijcie spokojnie.", która ma na celu uświadomienie społeczeństwa na temat moczenia nocnego dzieci i uważam, że ten element jest bardzo trafiony... bo przecież dzieci (w większości) bajki traktuje poważnie, na zasadzie "tak na prawdę jest/było" toteż, gdy usłyszy, że jakieś dziecko kiedyś się zmoczyło i później, że jego koleżanki i koledzy ostatecznie uważali to za normalne nie będzie się tak bardzo stresowało, gdy to ono znajdzie się w takiej sytuacji.

  "Najtek i przyjaciele"... płytę tą można kupić w Empiku, jednak jej cena nie jest zbyt zachęcająca, ponieważ jest to koszt nawet 40zł ! Jest to moim zdaniem zdecydowanie zbyt wygórowana cena... jednak biorąc pod uwagę, że:
- płytka jest bardzo wartościowa,
- dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony jest na zakup majteczek DryNites dla dzieci ze współpracujących domów dziecko,
można tę cenę  przeboleć.

   Co więcej, wiem, że u laureatów konkursu z DryNites nagrody już są, toteż jeśli ktoś z wyróżnionych osób zechce podzielić się swoją opinią na temat wygranej płytki... zachęcam ! Myślę, że nie tylko ja z chęcią przeczytam opinię kogoś innego.


6 komentarzy:

 1. Faktycznie cena nie jest zachęcająca, aczkolwiek tak jak napisałaś można ją przeboleć patrząc na cele charytatywne. Jest szansa,że wybiorę się na łykend do Emipku rozejrzeć się za tą,a może jakąś inną płytą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie daj znać, jeśli zdecydujesz się na jej zakup jakie wrażenia ;)

   Usuń
 2. Płyta z tego co piszesz "wygląda" zachęcająco, jednak powiem Ci, że 40zł to dużo ... A swoją drogą uważam, że taka płytka wraz z jakimiś materiałami edukacyjnymi powinny być rodzicom przedszkolaków oraz opiekunom z przedszkoli dawane za darmo... jednak jak nie da rady to co zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobry pomysł... jeśli nawet nie ta płytka to chociaż materiały informacyjne ;)

   Usuń
  2. zgadzam się :) bo wtedy większa szansa, że dotrze do "docelowej grupy odbiorców" :)

   Usuń
  3. skojarzyło mi się to od razu z paczką "Dzidziuś" jej następne 'części' otrzymują m.in. rodzice dzieci w żłobkach :)

   Usuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)