Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] Czarodzieje Uśmiechu 3

czwartek, 30 sierpnia 2012

 

  W 2012 roku mija 10 lat działalności Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce. A wyjątkowym projektem wspierającym realizację programu Fundacji są wydania kolejnych płyt pod wspólnym tytułem "Czarodzieje uśmiechu", w tym roku wydany został już trzeci krążek, a jego premiera miała miejsce 18 sierpnia br.!

  Będąc w jednej z restauracji McDonald's zakupiłam tą właśnie płytę, a dziś napiszę troszkę na jej temat oraz o spotkaniu zorganizowanym w ramach promocji tej płytki...
 
  "Czarodzieje uśmiechu 3" jest to niezwykły krążek wydany w ramach charytatywnego projektu na rzecz walki z nowotworami wśród dzieci. Piosenki zawarte na płytce nagrały magiczne duety - gwiazdy polskiej muzyki i dzieci, laureaci festiwali "Rytm i melodia" w Radomiu.

  Majka Jeżowska, gwiazda polskiej muzyki dziecięcej, której piosenki znajdują się na każdym z krążków "Czarodziejów uśmiechu" jest członkiem Rady Fundacji Ronalda McDonalda, która wspiera kampanię społeczną "NIE nowotworom u dzieci" i projekt muzyczny "Czarodzieje uśmiechu.

  Pierwsza płyta ukazała się w 2010 roku, przeboje Majki Jeżowskiej zaśpiewali wtedy K.Cerekwicka, P.Cugowski, A.Krzywy, A.Piaseczny, T.Szczepanik i A.Wyszkoni. W ubiegłym roku Czarodziejami uśmiechu byli Bracia Golec, H.Mlynkova, M.Ostrowska, K.Badach, A.Szarmach i R.Rynkowski. Natomiast w br. Czarodziejami Uśmiechu zostali A.Gadowski, Ł.Zagrobelny, K.Wilk, M.Steczkowska, M.Szcześniak oraz M.Kuszyńska. To oni sprawili, że piosenki Majki Jeżowskiej zabrzmiały tak, a nie inaczej, że tylko 2 krążki (pierwszy i drugi) sprzedały się w 160 000 egzemplarzach !

  Cały dochód ze sprzedaży płyt trafia na konto projektu "NIE nowotworom u dzieci". A jedna taka  płyta to koszt na prawdę niewielki, bo tylko 8zł ! Dlatego uważam, że na prawdę warto ją kupić...

  A teraz przejdźmy do samej zawartości płytki... Jak już wspominałam znajdują się na niej piosenki Majki Jeżowskiej, jednak są one różne (mniej lub bardziej) od oryginału. Na trzecim krążku "Czarodzieje uśmiechu" możemy takie utwory:
- "Otwórzmy serca"
- "Na plaży"
- "Duecik"
- "Reggae pasikonika"
- "My chcemy grać w zielone"
- "Na słodko"
- "Pa...aa...aa"
- "Kołysanka dla Michałka",
co daje łącznie osiem pięknych piosenek.

  Całą płytę wysłuchałam z ogromną przyjemnością. Są tu zarówno weselsze, jak i bardziej melancholijne utwory... Gdy włączyłam te piosenki Dagmarze słuchała z równie dużą przyjemnością. Piosenki nagrane są przez osoby o pięknych głosach, które otulają melodie...

  Ponad to kilka dni temu napisała do nas przemiła Pani Agnieszka, która zaprosiła nas do udziału w spotkaniu z Majką Jeżowską organizowanego przez Fundację Ronalda McDonalda. Niestety żadna z nas z przyczyn osobistych nie może przybyć na to spotkanie (nad czym ubolewamy) jednak z pewnością, jest to temat nam bliski... dlatego napisałam o tej płytce :)

  A na koniec kilka zdjęć:


PS.: Coś nam się płytowo zrobiło... To już 2 post o płytce pod rząd :).


10 komentarzy:

 1. To się pochwalę, że też jestem właścicielką płyty "Czarodzieje uśmiechu 3" jest na prawdę fajna no a na dodatek cel charytatywny i cena nie duża... nawet jeśli generalnie nie kupuje się nic w McDonald'zie warto iść i kupić chociaż płytke :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a tak w ogóle to fajnie że zostałyście zaproszone na takie spotkanie... dobrze rozumiem, że dot. ono wydania tej płytki ? no i szkoda że nie możecie tam dotrzeć :(

   Usuń
  2. Fajnie,że już masz tą płytkę :) I tak... spotkanie dot. wydania trzeciego krążka "Czarodzieje uśmiechu"

   Usuń
  3. na prawdę szkoda... ciekawa jestem tego spotkania :)

   Usuń
 2. Czasem zaglądamy do McDonalda i przyznam, że nie zwórciłam uwagi na płytę. Może dlatego, że pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu to ogromna tablica z zabawkami do zestawów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. być może ;) ale nawet "u mnie" jak na McDrive kupowaliśmy to był taki mini bilbord informujący o płytce...

   Usuń
  2. Poza tym płytkę można kupić przez internet ;)

   Usuń
 3. Dziś też byłyśmy w McDonaldzie, ale takim w centrum handlowym. I oprócz kubeczka na pieniążki nie było nic. Spytałam o płytę, ale pani nie wiedziała o co chodzi :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... dziwne, bardzo dziwne :/ ja kupowałam w McDonaldzie właśnie w centrum handlowym ...

   Usuń
 4. a gdzie można zakupić jeszcze te płytę?
  Bardzo prosze o informację, w fundacji już pytałem i maja tylko 1-kę.
  Moj adres r.mlodzikowski@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)