Blogger Widgets Blogger Widgets

Zaradna mama dorabia na macierzyńskim/wychowawczym

czwartek, 15 marca 2012

Zaradna mama dorabia na macierzyńskim/wychowawczym

Czas leci, chcesz być jak najdłużej w domu z dzieckiem, ale … budżet domowy maleje . Powstaje dylemat i pytanie bez odpowiedzi z zewnątrz: „czy mam wrócić do pracy ?”. Wszystko zależy od każdej mamy z osobna.
Jeśli zdecydowałaś, że zostajesz w domu i kurczowo myślisz o napływie gotówki, czyli szukasz sposobów dorobienia dostępnych dla rodziców dzieci, mam dla Ciebie sześć pomysłów na zarobek, czyli program Mama zarobkuje na szóstkę :
 1.  Wystawianie na aukcjach ubranek, zabawek i wszystkich innych rupieci, które u nas w domu zawadzają, jednak są w dobrym stanie i zdolnym do użytkowania. (rupieć jest to każda rzecz, która nie jest przez nas używana, na którą nawet nie spojrzeliśmy od minimum roku).
 2. Dziś, gdy świat wirtualny jest bardzo rozbudowany, mama, która ma choć nieco smykałki do obsługi komputerów, pisania blogów itd. może zwracać się z propozycjami do firm wyrażając chęci poprowadzenia (administrowania) ich firmowego bloga.
 3. W Internecie można znaleźć tak zwane: BANKI ZDJĘĆ. Jeśli pasją mamy jest fotografowanie otaczającej rzeczywistości, można własne zdjęcia sprzedawać w tego typu serwisach.
 4. Jest również opcja brania udziału w konkursach, niezależnie od tego, czy nagroda nam się przyda. A następnie w sytuacji , gdy nagroda nie jest nam potrzebna, po prostu wystawianie jej na sprzedaż.
 5. Zauważyliście, że coraz więcej rodziców (głownie mam) prowadzi swoje blogi? Oprócz przyjemności z dzielenia się cennymi informacjami z innymi, można dorobić na reklamach. Są dwa sposoby: pierwszy to po prostu korzystanie z jednego z systemów, a drugi: zwracanie się z propozycją do konkretnego potencjalnego reklamodawcy. Oczywiście sposobem numer dwa można zarobić więcej, jednak, aby znaleźć reklamodawcę, trzeba się bardziej natrudzić.
 6. Ponadto dzięki prowadzeniu bloga można zarobkować na pisaniu tzw. wpisów/artykułów sponsorowanych.  To zawsze grosz do przodu.
A więc drogie mamy – pracujemy w domu !

7 komentarzy:

 1. Ja mam mniejszy problem - jestem nauczycielem matematyki :) W związku z tym mogę udzielać w domu korepetycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) to świetna alternatywa , jedyny minus to mało czasu ...

   Usuń
  2. Czemu mało czasu? Musze wygospodoarować w tygodniu 8 godzin, to naprawdę niewiele. Jeśli komuś dziecko nie przeszkadza, zapraszam rano. Rozumiem jeśli komuś przeszkadza, wtedy zapraszam po 15.00. A 8 godzin w tygodniu to dla mnie 240zł :)

   Usuń
 2. podobnie jak ty kombinuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dorabiam sobie na wychowawczym: szydełkując i robię także na drutach. Niestety okres wakacyjny jest spokojny jeśli chodzi o zamówienia... Czekam na jesień i wtedy zaczną się czapeczki jesienne :) Co prawda nie zarobię fortuny ale zawsze to jakieś dodatkowe grosze a najważniejsze jest to, że lubię to co robię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dorabiać można tworząc rękodzieło, są specjalne galerie internetowe gdzie można takie prace sprzedawać. Można więc tworzyć wianki, szyć zabawki dla dzieci, malować porcelanę itp.

  OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)