Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] Moczenie dzieci cz.1

czwartek, 17 maja 2012

    Od 2011 roku trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Sucha noc. Śpijcie spokojnie”, która ma na celu przełamywanie tabu, a w efekcie pomóc tysiącom polskich rodzin spokojnie przejść przez etap nocnego moczenia ich dzieci. W kampanię zaangażowali się eksperci, w tym Dorota Zawadzka znana jako Superniania. Ich porady znaleźć można na stronie internetowej www.suchenoce.pl.


   A jeśli chcesz przetestować pieluszki DryNites zamów bezpłatną próbkę na stronie : http://www.suchenoce.pl/index.php/zamow-probke .


   Moczenie dzieci w nocy to bardzo częsta przypadłość , jednak mimo tego w Polsce wciąż jest to temat tabu , o którym mało którzy rodzice chcą o tym rozmawiać. „Nie należy się bać rozmowy z dzieckiem – dzięki łagodnej komunikacji, akceptacji dolegliwości dziecka i nie obarczaniu go poczuciem winy, pomożemy maluchowi w nauce kontroli pęcherza” – zaznacza psycholog i terapeuta dziecięcy Dorota Kalinowska. W walce z tym problemem nie należy przywiązywać wagi do mokrego łóżka. Trzeba także dać dziecku poczucie bezpieczeństwa , w czym mogą pomóc nam właśnie pieluszki DryNites. Gdy dziecko rano obudzi się w suchej pościeli wzmocni się jego poczucie akceptacji problemu przez rodziców. 

   Dlatego , jeśli twoje dziecko ma problem PAMIĘTAJ !!! :

- moczenie podczas snu nie jest winą dziecka
- dolegliwość malucha jest całkowicie od niego niezależna
- w większości przypadków moczenie nocne jest naturalnym etapem rozwoju dziecka
- nie należy lekceważyć problemu

 
  Więcej o problemie już nie długo , a teraz proszę Was o wyrażenie swojej opinii na temat problemu.

6 komentarzy:

 1. ten temat jest mi bardzo bliski, jak codzienna mokra pościel u mojego syna ;-/ Ale podobno to jest genetyczne od strony męża, wszyscy chłopaki lali w łóżko, nawet jako 15 letni :-/ więc pewnie jeszcze z parę dobrych lat będę mogła się wypowiadać na ten temat :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo na naszym blogu konkurs w którym będzie można wygrać Dry Nites, zapraszamy :)

   Usuń
  2. Mój brat co prawda się nie moczył, ale ssał kciuka. I zdarzało mu sie ciągnąc palucha przez sen nawet jak miał 16 lat!

   Usuń
 2. oj coś dla mnie :-) tzn. dla synka :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponad to dzięki Wioli każdy z Was za jej pośrednictwem będzie mógł skonsultować się z lekarzem pediatrą (w sprawie moczenia dzieci).

  OdpowiedzUsuń
 4. My nadal w pieluchach :/ a to już prawie dwa latka. W końcu robi się ciepło, to zaczynam puszczac ją po domu w majteczkach, może się uda

  OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)