Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] Pokój dla matki i dziecka Zielona Góra

poniedziałek, 3 września 2012

    Jakiś czas temu pisałam o mapie "Naszych Małych Cudeniek..."... Czas na doczepienie pierwszego miejsca do tej właśnie mapy !

   Ten zaszczyt przypadł pokojowi dla matki i dziecka w Zielonej Górze w galerii handlowej Focus Mall...


Focus Mall Zielona Góra
AL. Konstytucji 3 Maja/ul. Henryka Sienkiewicza.    Gdy pierwszy raz szukałam tego miejsca najadłam się nerwów i straciłam dobre 20 minut... Jednak zdenerwowana nie pomyślałam o popatrzeniu na plan galerii co było moim dużym błędem.  Gdybym to zrobiła z pewnością oszczędziłabym sobie nerwów i czasu, a dziecku płaczu. Więc, gdy wy będziecie szukali tego miejsca popatrzcie na plan galerii.

    Jednak, gdy już znalazłam to miejsce (które mieści się na pierwszym piętrze) było już tylko lepiej ! Otwierając drzwi do tego pokoiku zastanawiałam się co mnie tam zastanie... zostałam bardzo miło zaskoczona...

    Na ścianach widniały piękne naklejki, które dodawały białym, szarym, zimnym płytką cieplejszej atmosfery. Naklejki te z pewnością bardzo skutecznie odwracają uwagę dziecka od nerwów, które być może były powodem jego płaczu... Wystrój ścian sprawił na mnie oraz małej bardzo dobre wrażenie !

    W pomieszczeniu tym na wprost lustra, umywalki i składanego przewijaka stoi mała kanapa (lub większy fotel- jak kto woli), która z pewnością ułatwia przewijanie, czy też karmienie maluszka. Jest wygodna i czysta, co sprawia, że siedzenie na niej jest samą przyjemnością. Może ona także spełnić rolę np. stołka - gdy my będziemy przewijać dziecko wszystkie nasze torby mogą znaleźć sobie miejsce właśnie tam.

   Przewijak, jak i reszta rzeczy z tego pomieszczenia była bardzo schludna, przebywanie wokół nich było czystą przyjemnością. Widać, że osoby odpowiedzialne w tej galerii za porządek się nie obijają i spełniają swoje obowiązki jak należy !

   I co jeszcze... Z pozoru mały i niewygodny przewijak spełnia swoją rolę (bynajmniej w przypadku niemowląt) jak należy. Co prawda można mieć zastrzeżenia co do jego funkcjonalności w przypadku starszych dzieci, bo trzeba bardzo uważać, aby dziecko się nam nie zsunęło...

   Jednak to nie koniec ! Na wprost drzwi wejściowych do tego pokoiku widzimy kolejne drzwi... A za nimi ? Osobna toaleta dla mamy ! Brawo - bardzo dobry pomysł, mamie łatwiej będzie spełnić swoją potrzebę, gdy zamknie pokój dla matki i dziecka niżeli, gdy weźmie dziecko ze sobą do toalety "normalnej" z np.4 kabinami.

   Z pewnością jest to miejsce przyjazne zarówno mamie jak i dziecku !

12 komentarzy:

 1. o! nie wiedziałam, że w Focusie jest taki wypasiony pokój z przewijakiem :0) gdy kiedyś będę miała zamiar z niego skorzystać poszukam go na planie galerii :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też nie wiedziałam a pracowałam w jednym ze sklepów w Focusie ponad rok :D ale w sumie nie miałam wtedy dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... i wtedy to cię pewinie nie interesowało ;-)

   Usuń
 3. muszę poszukać takiego pokoju w galerii do której czasem wpadam, jeszcze nie miałam okazji korzystać z takich...zazwyczaj szłam z dziećmi do damskich łazienek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki pokój będzie lepszym pomysłem ;)

   Usuń
 4. Super miejsce :) U nas to taka klitka że aż niemiło ... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też raz byłam w takim miejscu i obiecałam sobie, że więcej tam moja noga nie postanie :/

   Usuń
 5. Wygląda super i świetnie wyposażony, u nas takiego nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. to zobacz na to
  http://tarnow.geminipark.pl/galeria-pokoj-matki-z-dzieckiem-w-gemini-park-tarnow/0,-1x,4,38

  OdpowiedzUsuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)