Blogger Widgets Blogger Widgets

[Ania] Gryzaki

niedziela, 16 września 2012

   Gryzak... Co wyobraziłeś sobie czytając to słowo ? Jak się okazuje słowo gryzak wcale nie jest równoznaczne z jednym konkretnym przedmiotem a przynajmniej o podobnej budowie, z podobnego materiału itp., na rynku jest na prawdę bardzo wiele alternatyw dla tej rzeczy.
  Gryzak to kwestia indywidualna toteż bardzo dobrze jest, że producenci produktów dla dzieci dają nam, rodzicom wybór, jednak w tym momencie w naszej gestii leży to abyśmy my dali swojemu dziecku wybór. Maluch powinien mieć wybór, a co jest oczywiste nie powie nam w sklepie, że chce to i to, dlatego dobrze jest, gdy malec ma w domu kilka gryzaków do wyboru. Gdy   się z nimi zapozna sam będzie sięgał po ten dla niego najlepszy... Ale do rzeczy !

  Na początek gryzaki możemy podzielić na dwie grupy (dopasowane do danego momentu wychodzenia ząbków):
- gdy dziąsła są opuchnięte i zaczerwienione świetnie sprawdzą się gryzaki wodne, żelowe (te które możemy z łatwością oziębić,
- gdy dziąsła są swędzące najlepsze będą gryzaki elastyczne wykonane z twardszego i trwalszego materiału.

  Jak zapewne wszyscy wiemy gryzaki występują także w wersji z "dodatkiem", a tym dodatkiem jest np. grzechotka, w przypadku gryzaków plastikowych. Są one ciekawe - tego im nie można odmówić, jednak musimy pamiętać, że gryzak musimy być lekki i podręczny, ponieważ maluszkowi wcale nie będzie łatwo trzymać w rączce cięższych, nieporęczny gryzak.

Gryzak wodny Tommee Tippee etap. 1 (szt. 2); cena ok. 11 zł

Gryzak elastyczny Tommee Tippee etap. 3 (szt. 2); cena ok. 9 zł


Gryzak elastyczny Happy Canpol 2/844; cena ok. 4 zł


Gryzak MAM Baby Twister ; cena ok. 35 zł


Gryzak - przytulanka Little Sophie; cena ok. 34 zł

A wy jakie gryzaki polecacie ? Daliście swoim pociechom wybór ?
6 komentarzy:

 1. Ten ostatni - gryzak- przytulanka wygląda wspaniale jednak mam wątpliwości co do jego działanie łagodzącego ból dziąseł ... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cóż jest to nie wątpliwie ciekawe rozwiązanie co do działania... nie mogę się wypowiedzieć bo nestety nie miałam okazji wypróbować ... :(

   Usuń
 2. mam tego Twister i jest fajny, można kółka wykręcać dla tego dziecko może go ustawić do swoich ust odpowiednio i na dodatek grzechotka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to fajnie :) wiem, że mam niekiedy wysyłało twistera do testów na blogi i się sprawdzały :)

   Usuń
 3. U nas gryzaki się nie przydały. Antosia miała kilka różnych - wodne, plastykowe, kauczukowe ... Żaden jej się nie spodobał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie najlepiej się sprawdziła szczoteczka do zębów z gumowym zakończeniem :-) To jest po prostu hit jeśli chodzi o gryzaki, a i oswaja się dziecko z higieną zębów ;-D

   Usuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)