Blogger Widgets Blogger Widgets

Akademia Umysłu Juniora czyli jak wykorzystać czas spędzony przed komputerem

środa, 6 marca 2013

Takie czasy teraz mamy, że prawie w każdym domu jest komputer a często nawet kilka. Nasze pociechy od najmłodszych lat poznają tajniki gier komputerowych i internetu. Nie wszystko co znajdują w sieci jest dla nich odpowiednie. Wiele gier nafaszerowanych jest przemocą , nie tylko niczego nie uczą ale wręcz przeciwnie uzależniają graczy od zła i przemocy.
Na szczęście są jeszcze gry które pomogą dzieciom ćwiczyć pamięć, koncentracje , szybkie czytanie. Są to programy edukacyjne i gry logiczne Akademia Umysłu . Są to programy edukacyjne skierowane dla ludzi w różnym wieku, zarówno dla 5 latków jak i gimnazjalistów. Akademia Umysłu składa się z trzech części: Pamięć, Koncentracja , Szybkie czytanie. Akademia Umysłu Juniora to gry edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat. Gry Świata to popularne na całym świecie gry logiczne : Sudoku, Kakuro i Mahjong.
Dzięki uprzejmości pani Ewy do moich , a właściwie Patryka, rąk trafiła gra Akademia Umysłu Juniora Lato. 


Gra którą dostaliśmy to zestaw 21 ćwiczeń zwiększających pamięć i koncentracje u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Każde ćwiczenie ma 10 poziomów trudności. Gry pozbawione są przemocy, mogą być pomocne również u dzieci z trudnościami w nauce. Producent podaje, że aby ćwiczenia przyniosły efekty dziecko powinno codziennie spędzić 30 minut na graniu w tę grę . Do tej pory ukazały się trzy części, związane z porami roku, niedługo premiera czwartej części: Wiosna. 

Patryk zabrał się  do testowania z wielkim zapałem. Uwielbia grać na komputerze dużo bardziej niż odrabiać lekcje ;)
Instalacja programu jest dziecinnie prosta. Obsługa także, nawet 5 latek sobie poradzi. Przez wszystkie ćwiczenia prowadzi nas narrator czyli zielona szkolna tablica. Początkowe poziomy są proste a dziecko jest chwalone za każdy sukces. Im dalej tym trudniej i nawet ja miałam kłopot z niektórymi zagadkami. Co kilka minut program proponuje nam chwilę na ćwiczenia np skłony czy przysiady. Każde zadanie uczy dziecko czegoś innego, jedne ćwiczą pamięć , inne koncentracje, jeszcze inne pomagają odróżniać szczegóły. 
Muzyka w grze jest miła dla ucha. Producenci użyli naturalnych instrumentów. Grafika gry kolorowa, typowo dziecięca. 


Niestety, gra nie zajęła Patryka na zbyt długo po około 20 minutach wyraźnie był znudzony. Początkowe poziomy są dla niego zbyt proste, końcowe znów trudne a on szybko się zniechęca jeśli coś mu się nie udaje. Bardzo podobały mu się fizyczne ćwiczenia i zadania matematyczne bo liczyć to on uwielbia.    Z pomocą starszych braci przeszli już prawie wszystkie zadania :) Trzeba będzie więc znaleźć grze innego właściciela, szkoda żeby taki fajny program leżał i się kurzył. 
Programy z serii Akademia Umysłu Juniora zostały wyróżnione w konkursie "Świat przyjazny dziecku" są również rekomendowane przez psychologów i pedagogów. Program można zakupić tu , w wersji na płycie zapłacimy 39,90 a w elektronicznej 34, 90 zł. Wydaje mi się, że nie jest to dużo za taki obszerny i zróżnicowany zestaw ćwiczeń dla naszego dziecka.
8 komentarzy:

 1. Ja też mam :-) Filip właśnie testuje, ale jego to ciężko oderwać od tego :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akademia Umysłu króluje na blogach. Dobrze, ze chociaż zdążyliście ją przetestować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ciekawią bardziej te programy dla starszych dzieciaków, chyba się skuszę :)

   Usuń

To jest NASZ blog i są tu NASZE opinie , jednak Ty możesz mieć SWOJĄ i nikt nie ma nic przeciwko temu . Jednak miej troszkę odwagi i nie pisz jako ANONIM :)